Doğalgaz Ocak Montaj ve Dönüşüm Servis

Ocak Dönüşüm Fiyatlarımızı Öğrenmek için

Ofis: 444 4363 veya Cep: 0532 111 35 30 WhatsApp: 0532 634 24 05 numaralarımızdan bizlere ulaşabilirsiniz.


Her set üstü ocak bir değildir. Farklılık gösterdiği için de her uygulama ve malzemesi farklı olur. Set üstü, Ankastre İnox ocağı LPG’den doğalgaza dönüştürmek için birtakım malzemeler gerekmektedir.

İşlem için enjektör takımı gerekmektedir. Enjektör takımı ocağın modeline göre değişir. Enjektör takımı temin edilmeden önce ocağın altında bulunan model bilgileri alınmalı, model bilgilerine uygun enjektör takımı temin edilmelidir.

Ocak dönüşüm için gerekli olan malzemeler

Ayrıca doğalgaza dönüşüm olacağı için, ocağın borular ile bağlantısını sağlayan hortumu da temin edilmelidir. Bu hortum “ocak flexi” olarak adlandırılır.

Enjektör takımında yer alan memeler ile enjektörler sökülür, ocağa takılır, doğalgaz boruları ile bağlantı yapılır. Ocak dönüşümü yaparken kullanılacak “ocak flexi” nin sağlam olması gerekir. Aksi halde gaz kaçağı gibi durumlar yaşanarak kullanıcı can ve mal güvenliği tehlikeye atılabilir.

Bağlantılar sıkı bir şekilde yapılmalıdır. Bağlantılardan sonra farklı macunlar ve bantlar ile sabitlenme yapılır. İşlemler için kaliteli malzemeler kullanmak gerekir.

Montaj işleminin de dikkatli bir şekilde yapılması gerekir. Ocak Doğalgaz Dönüşümünden Sonra Gaz Kaçağı Testi Ocak LPG’den doğalgaza dönüştürüldükten sonra gaz kaçağı testi en önemli uygulamalardan biridir.

Doğalgaz ve LPG Montaj Dönüşüm

Doğalgaz kaçağı olursa eğer tüketici can ve mal güvenliği de tehlikeye atılmış olur. Bu yüzden dönüşüm işleminden sonra direk gaz kaçağı testi yapılmalıdır.

Ocak flexinin bağlandığı yerlere ve borulara köpük dökülmelidir. Süngere bulaşık deterjanı dökülerek köpürtülmeli ve doğalgaz bağlantısı yapılan yerlere köpük sürülmelidir. Köpükleme işlemi sonrasında gaz kısık bir ölçüde açılmalı ve kaçak tespiti yapılmalıdır.

Dogalgaz Lpg Kaçak ve Kontrol

Köpük sürülen yerlerde kabarcık oluyorsa kaçak var demektir. Bu gibi durumlarda gaz kapatılmalı, hortum yeniden kontrol edilerek bağlanmalıdır. Kaçak olan yerler ise elektrik bandı, macun gibi malzemeler ile kapatılmalıdır.

Yeniden bulaşık deterjanı ile bağlantılara köpük sürülmeli ve gaz kaçağı tespiti yeniden yapılmalıdır. Gaz kaçağı olmadığından emin olunduktan sonra işlem sonlandırılmalıdır. Bu gibi işlemlerin alanında uzman servis ekiplerince yapılması gerekir.

DİKKAT: Kullanıcı olarak işlemleri uygulamanız can ve mal güvenliği açısından tehlike arz edebilir. Bu yüzden işi uzmanına bırakmalısınız. Servi desteği için İletişim bizlere ulaşabilirsiniz. 


ETİKETLER:
Set üstü ocak doğalgaz dönüşümü, Ocak doğalgaza dönüşüm fiyatı, Fırın doğalgaza dönüşüm fiyatı, Ocak doğalgaz dönüşümü, İzmir DOGALGAZ DÖNÜŞÜM Servisi, Doğalgaz ocak bağlantısı servis, Doğalgaz ocak bağlantısını kim yapar, Doğalgaz Ocak bağlantı Hortumu, Doğalgaz Ocak bağlantı Hortumu, Doğalgaz Ocak bağlantı Hortumu

Bu gönderiyi paylaş

Call Now ButtonBizi Arayın...
WhatsApp chat