Kombi Petek Temizleme

Kombi Petek Temizliği

Petek Temizliği & Bakımı

Petek temizliği, kombili evlerde en önemli gündem maddesinden biridir. Verimli ısı elde etmek amacıyla ve petek malzeme ömrünün uzatılması bakımından oldukça önemlidir. Verim kaybının aza düşürülmesi ve yeteri kadar ısınmanın sağlanması için hem tasarruf hem de temizlik bakımından petek temizliği ve bakımı yapılmaktadır.

Yıldırım teknik servis, petek temizliği ve bakımı hizmeti noktasında uzman kişiler yardımıyla hareket etmekte ve müşteri memnuniyetini önceleyerek servis hizmetleri sunmaktadır. Petek temizliği yapmak ve bakımını gerçekleştirmek kombi ve kombi ekipmanları için gerekli görülmekte ve zaman zaman mutlaka yapılması da tavsiye edilmektedir.

Petek Temizliği Nasıl Yapılır?

En çok merak edilen sorulardan biri de petek temizliği faaliyetinin nasıl yapıldığıdır. Bunun için öncelikle kombinin kapatılması gerekir. Sıhhi tesisat içindeki suyun boşaltılmasıyla temizlik işlemine başlanabilir. Tahliye vanasını açtıktan sonra peteklerin borularla olan irtibatını da keserek ardından çıkarılan peteklerin içine tazyikli su göndererek temizliğin gerçekleşmesi sağlanabilir.

Temizlik yapmak biraz zahmetlidir. Bilgi ve beceri gerektirir. Yanlış bir şey yapılması durumunda farklı arızalar da meydana gelebilir. Bunun için teknik servislerden petek temizliği ve bakımı adına yardım istenmesi doğru olacaktır.

Petek Bakımı Nasıl Yapılır?

Evlerde petek temizliği ve bakımı yapmak oldukça basittir. Bunun için kombiyi kapatıp tahliye vanasını açarak genel bir boşaltım yaptıktan sonra petekleri söküp bir hortum yardımıyla içine tazyikli su gönderip temizleyerek bakım yapmak mümkündür.

Temiz su akana kadar bakım devam eder. Daha sonra petek montajı aynı şekilde gerçekleştirilir. İşlemler bittikten sonra bakım ve temizlik için temiz su takviye vanası açılmalıdır. Ardından peteklerin tek tek havası da alınmalıdır. Böylece petek temizliği ve bakımı da kombinin çalıştırılmasıyla sağlanır.

Petek Temizliğini Kimler Yapar?

Yıldırım teknik servis, İzmir, Torbalı, Ayrancılar, Balçova, Konak, Gaziemir, Menderes, Aliağa, Bornova, Selçuk, Alaçatı gibi yerlerde petek temizliği ve bakımı hizmetlerini özgün ve güvenilir bir şekilde uzman kişiler yardımıyla gerçekleştirmektedir.

Teknik cihazların bakım ve tamiri ustalar, teknik elemanlar ve uzman kişiler tarafından teknik bilgi, birikim ve tecrübe sayesinde gerçekleştirilmektedir. Petek temizliği ve bakımı makineler sayesinde de kısa sürede, maliyeti düşük olarak da hızlı, ucuz, güvenilir bir şekilde yapılabilir.

Petek Temizliği Maliyeti Ne Kadardır?

Teknik cihazların bakımı servis ücreti gerektirmektedir. Bunun yanında yedek parça malzeme tedariği için ihtiyaç varsa maliyet de artabilir. Petek temizliği ve bakımı yapmak maliyeti bakımından ucuzdur. Bu iş kişilerin kendi başına birkaç püf nokta bilgisiyle yapabileceği işlemleri de içermektedir. Petek çıkarmak, havasını almak, tahliye etmek, montaj yapmak gibi durumları bilmek gerekir.

Eğer bu durumlar mümkün değilse teknik servis hizmetlerinden yararlanarak petek temizliği ve bakımı makineler yardımıyla gerçekleştirilebilir. Bu makineler teknik servis ekipmanları arasında bulunur. Maliyeti düşük bir hizmet sonucunda temizlik işlemleri gerçekleşir. Petek bakımı yapılması kombinin uzun süre çalışması için de gereklidir

Bu gönderiyi paylaş

Call Now ButtonBizi Arayın...
WhatsApp chat